SRR6028-331Y
Bourns Inc.
Producto No:
SRR6028-331Y
Descripción:
FIXED IND 330UH 370MA 1.4OHM SMD
En stock : 9580
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 270mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 11 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 370 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Inductance 330 µH
Series SRR6028
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz