SRR7045-331M
Bourns Inc.
Producto No:
SRR7045-331M
Descripción:
FIXED IND 330UH 400MA 730MOHM SM
En stock : 26515
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 270mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 65 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 730mOhm Max
Inductance 330 µH
Series SRR7045
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4MHz