SRU1038-331Y
Bourns Inc.
Producto No:
SRU1038-331Y
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 330UH 550MA 773MOHM SM
En stock : 43834
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 520mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 550 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 773mOhm
Inductance 330 µH
Series SRU1038
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3MHz