SRU8028A-101Y
Bourns Inc.
Producto No:
SRU8028A-101Y
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 100UH 750MA 500MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 700mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Inductance 100 µH
Series SRU8028A
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8MHz