TRM-315-LT
Linx Technologies Inc.
Producto No:
TRM-315-LT
Descripción:
RF TXRX MOD ISM < 1GHZ CAST SMD
En stock : 355
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 4mA ~ 12mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Serial Interfaces Serial
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
RF Family/Standard General ISM < 1GHz
Power - Output 9.2dBm
Antenna Type Castellation
Series LT
Sensitivity -112dBm
Memory Size -
Package / Case 12-SMD Module
Data Rate 9.8kbps
Current - Receiving 6.1mA
Voltage - Supply 2.1V ~ 3.6V
Modulation ASK, OOK
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 315MHz