TRM-433-DP1203
Linx Technologies Inc.
Producto No:
TRM-433-DP1203
Descripción:
RF TXRX MOD ISM < 1GHZ CAST SMD
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 33mA ~ 62mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Serial Interfaces SPI
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
RF Family/Standard General ISM < 1GHz
Power - Output 11dBm
Antenna Type Castellation
Series -
Sensitivity -111dBm
Memory Size -
Package / Case 21-SMD Module
Data Rate 152.3kbps
Current - Receiving 14mA
Voltage - Supply 2.4V ~ 3.6V
Modulation FSK
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 433MHz