TXE-315-KH2
Linx Technologies Inc.
Producto No:
TXE-315-KH2
Paquete:
24-SMD
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
RF TX IC ASK 315MHZ 24SMD MOD
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 1.5mA
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Applications Garage Openers, RKE, Security Alarms
Data Interface PCB, Surface Mount
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 24-SMD
Power - Output -4dBm ~ 4dBm
Antenna Connector PCB, Surface Mount
Modulation or Protocol ASK, OOK
Series KH2
Memory Size -
Package / Case 24-SMD Module
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.2V
Data Rate (Max) -
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 315MHz