TXM-315-LC
Linx Technologies Inc.
Producto No:
TXM-315-LC
Paquete:
Module
Descripción:
RF TX IC ASK/OOK 315MHZ 8SMD MOD
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 5.2mA
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Applications Home/Industrial Automation, Lighting, Remote Control, RKE, Security
Data Interface Serial
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Power - Output -4dBm ~ 4dBm
Antenna Connector Castellation
Modulation or Protocol ASK, OOK
Series LC
Memory Size -
Package / Case 8-SMD Module
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.2V
Data Rate (Max) 5kbps
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 315MHz