TYEH1C476F55MTR
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
TYEH1C476F55MTR
Descripción:
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 47 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TYEH, Neohm
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr TE Connectivity Passive Product
Capacitance 47 µF