TE Connectivity Passive Product
Producto No:
TYEH1V106E55MTR
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | - |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.209" (5.30mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm) |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 23 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | TYEH, Neohm |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Ripple Current @ High Frequency | 32.2 mA @ 10 kHz |
| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Capacitance | 10 µF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TYEH1 |