VLD24-500
CUI Inc.
Producto No:
VLD24-500
Descripción:
LED SUPPLY CC BUCK 2-30V 500MA
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Voltage - Input (Max) 36V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.90" L x 0.40" W x 0.37" H (22.9mm x 10.2mm x 9.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 500mA
Weight 0.008 lb (3.63 g)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 6.5V
Series VLD24
Power (Watts) 15 W
Type Constant Current
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 96%
Voltage - Output 2 ~ 30V