Hogar / LED Drivers / VLD25-600-DIP
minImg
VLD25-600-DIP
CUI Inc.
Producto No:
VLD25-600-DIP
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
LED SUPPLY CC BUCK 3.3-36V 600MA
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Voltage - Input (Max) 46V
Approval Agency CE, EN, IEC
Topology Buck
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.90" L x 0.40" W x 0.37" H (22.9mm x 10.2mm x 9.5mm)
Product Status Active
Weight 0.009 lb (4.08 g)
Current - Output (Max) 600mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 5.5V
Series VLD25-DIP
Power (Watts) 22 W
Type Constant Current
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 95%
Voltage - Output 3.3 ~ 36V