W1A25C471MAT2A
KYOCERA AVX
Producto No:
W1A25C471MAT2A
Fabricante:
KYOCERA AVX
Paquete:
0405 (1012 Metric)
Descripción:
CAP ARRAY 470PF 50V X7R 0504
Guía del usuario
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Ratings -
Series IPC
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470pF