W2A41A101JAT2A
KYOCERA AVX
Producto No:
W2A41A101JAT2A
Fabricante:
KYOCERA AVX
Paquete:
0508 (1220 Metric)
Descripción:
CAP ARRAY 100PF 100V NP0 0508
En stock : 3975
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Supplier Device Package 0508 (1220 Metric)
Ratings -
Series IPC
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100pF