W2A4YC472MAT2A
KYOCERA AVX
Producto No:
W2A4YC472MAT2A
Fabricante:
KYOCERA AVX
Paquete:
0508 (1220 Metric)
Descripción:
CAP ARRAY 4700PF 16V X7R 0508
Guía del usuario
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Supplier Device Package 0508 (1220 Metric)
Ratings -
Series IPC
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4700pF