WDU12-100
Triad Magnetics
Producto No:
WDU12-100
Fabricante:
Triad Magnetics
Descripción:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 1.2W
En stock : 114
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency cUL, UL
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.36" L x 1.69" W x 1.54" H (60.0mm x 43.0mm x 39.0mm
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 100mA
Series WDU
Power (Watts) 1.2 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency -
Voltage - Output 12V
Mfr Triad Magnetics
Package Bulk
Voltage - Input 120VAC