WDU12-1900
Triad Magnetics
Producto No:
WDU12-1900
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 23W
En stock : 15
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency cUL, UL
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.35" L x 2.68" W x 2.17" H (85.0mm x 68.0mm x 55.0mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 1.9A
Series WDU
Power (Watts) 23 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency -
Voltage - Output 12V
Mfr Triad Magnetics
Package Bulk
Voltage - Input 120VAC