Casa / Single FETs, MOSFETs / BSB056N10NN3GXUMA1
minImg
BSB056N10NN3GXUMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
BSB056N10NN3GXUMA1
Pacchetto:
MG-WDSON-2, CanPAK M™
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 100V 9A/83A 2WDSON
In magazzino : 24226
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5500 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 74 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5.6mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package MG-WDSON-2, CanPAK M™
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 100µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.8W (Ta), 78W (Tc)
Package / Case 3-WDSON
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 9A (Ta), 83A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V