BSC016N04LSGATMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
BSC016N04LSGATMA1
Pacchetto:
PG-TDSON-8-1
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 40V 31A/100A TDSON
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 12000 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 150 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.6mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-1
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 85µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 139W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 31A (Ta), 100A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V