BSC093N15NS5ATMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
BSC093N15NS5ATMA1
Pacchetto:
PG-TDSON-8-7
Descrizione:
MOSFET N-CH 150V 87A TDSON
In magazzino : 5295
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3230 pF @ 75 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 40.7 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 9.3mOhm @ 44A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-7
Vgs(th) (Max) @ Id 4.6V @ 107µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 139W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 87A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 8V, 10V