Casa / Single FETs, MOSFETs / BSC252N10NSFGATMA1
minImg
BSC252N10NSFGATMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
BSC252N10NSFGATMA1
Pacchetto:
PG-TDSON-8-1
Descrizione:
MOSFET N-CH 100V 7.2A/40A TDSON
In magazzino : 21377
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1100 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 17 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 25.2mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-1
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 43µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 78W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 7.2A (Ta), 40A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V