Casa / Single FETs, MOSFETs / IAUC100N08S5N034ATMA1
minImg
IAUC100N08S5N034ATMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IAUC100N08S5N034ATMA1
Pacchetto:
PG-TDSON-8-34
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET_(75V 120V( PG-TDSON-8
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4559 pF @ 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 66 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.4mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-34
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 78µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 136W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 132A (Tj)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V