IPD50N04S308ATMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IPD50N04S308ATMA1
Pacchetto:
PG-TO252-3-11
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 40V 50A TO252-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2350 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 35 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.5mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TO252-3-11
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 40µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 68W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V