IPL65R650C6SATMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IPL65R650C6SATMA1
Pacchetto:
PG-TSON-8-2
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 650V 6.7A THIN-PAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 440 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 21 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 650mOhm @ 2.1A, 10V
Supplier Device Package PG-TSON-8-2
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 210µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series CoolMOS™ C6
Power Dissipation (Max) 56.8W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 6.7A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V