IPP100N08N3GXKSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IPP100N08N3GXKSA1
Pacchetto:
PG-TO220-3
Descrizione:
MOSFET N-CH 80V 70A TO220-3
In magazzino : 643
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2410 pF @ 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 35 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 10mOhm @ 46A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 46µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 100W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 70A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V