IPP60R120P7XKSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IPP60R120P7XKSA1
Pacchetto:
PG-TO220-3
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 600V 26A TO220-3
In magazzino : 107
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1544 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 36 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 120mOhm @ 8.2A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 410µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series CoolMOS™ P7
Power Dissipation (Max) 95W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 26A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V