Casa / Single FETs, MOSFETs / IPP80N03S4L04AKSA1
minImg
IPP80N03S4L04AKSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IPP80N03S4L04AKSA1
Pacchetto:
PG-TO220-3-1
Descrizione:
MOSFET N-CH 30V 80A TO220-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5100 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 75 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.7mOhm @ 80A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3-1
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 45µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 94W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V