Casa / Single FETs, MOSFETs / IPTG014N10NM5ATMA1
minImg
IPTG014N10NM5ATMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IPTG014N10NM5ATMA1
Pacchetto:
PG-HSOG-8-1
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 100V 37A/366A HSOG-8
In magazzino : 1015
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 16000 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 211 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.4mOhm @ 150A, 10V
Supplier Device Package PG-HSOG-8-1
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 280µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™ 5
Power Dissipation (Max) 3.8W (Ta), 375W (Tc)
Package / Case 8-PowerSMD, Gull Wing
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 37A (Ta), 366A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V