Casa / Single FETs, MOSFETs / IPTG063N15NM5ATMA1
minImg
IPTG063N15NM5ATMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IPTG063N15NM5ATMA1
Pacchetto:
PG-HSOG-8
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
TRENCH >=100V
In magazzino : 1786
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4800 pF @ 75 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 63 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.3mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-HSOG-8
Vgs(th) (Max) @ Id 4.6V @ 163µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Series OptiMOS™ 5
Power Dissipation (Max) 3.8W (Ta), 214W (Tc)
Package / Case 8-PowerSMD, Gull Wing
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 16.2A (Ta), 122A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 8V, 10V