Casa / Single FETs, MOSFETs / IPU80R750P7AKMA1-ND
minImg
IPU80R750P7AKMA1-ND
Infineon Technologies
Prodotto No:
IPU80R750P7AKMA1-ND
Pacchetto:
PG-TO-251-3-341
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
COOLMOS N-CHANNEL POWER MOSFET
In magazzino : 1497
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 388
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 460 pF @ 500 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 17 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 750mOhm @ 2.7A, 10V
Supplier Device Package PG-TO-251-3-341
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 140µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 800 V
Series CoolMOS™ P7
Power Dissipation (Max) 51W (Tc)
Package / Case TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 7A (Tj)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V