IQE022N06LM5ATMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IQE022N06LM5ATMA1
Pacchetto:
PG-TSON-8-5
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
TRENCH 40<-<100V
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4420 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 53 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.2mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package PG-TSON-8-5
Vgs(th) (Max) @ Id 2.3V @ 48µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series OptiMOS™ 5
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 100W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 24A (Ta), 151A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V