IRFR18N15DPBF
Infineon Technologies
Prodotto No:
IRFR18N15DPBF
Pacchetto:
D-Pak
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 150V 18A DPAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 900 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 43 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Rds On (Max) @ Id, Vgs 125mOhm @ 11A, 10V
Supplier Device Package D-Pak
Vgs(th) (Max) @ Id 5.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Series HEXFET®
Power Dissipation (Max) 110W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V