ISC027N10NM6ATMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
ISC027N10NM6ATMA1
Pacchetto:
PG-TDSON-8 FL
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
TRENCH >=100V PG-TDSON-8
In magazzino : 1929
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5500 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 72.5 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.7mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8 FL
Vgs(th) (Max) @ Id 3.3V @ 116µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™ 6
Power Dissipation (Max) 3W (Ta), 217W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 23A (Ta), 192A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 8V, 10V