Casa / Single FETs, MOSFETs / ISC035N10NM5LFATMA1
minImg
ISC035N10NM5LFATMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
ISC035N10NM5LFATMA1
Pacchetto:
PG-TDSON-8 FL
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
OPTIMOSTM5LINEARFET100V
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7200 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 88 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.5mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8 FL
Vgs(th) (Max) @ Id 3.9V @ 115µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™ 5
Power Dissipation (Max) 3W (Ta), 217W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 19A (Ta), 164A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V