KR-5R5H105-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
KR-5R5H105-R
Descrizione:
CAP 1F -20% +80% 5.5V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.787" (20.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.748" Dia (19.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30Ohm @ 1kHz
Series KR
Package / Case Axial, Can - Horizontal
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 1 F