Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
KVW-5R0C684-R
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SUPERCAPACITOR COIN 5V 0.68F CY
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Lead Spacing | 0.217" (5.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Voltage - Rated | 5 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.819" Dia (20.80mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30Ohm |
| Series | KVW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Capacitance | 680 mF |
| Package | Tray |