Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
KW-5R5C224-R
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP 220MF -20% +80% 5.5V T/H
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Height - Seated (Max) | 0.327" (8.30mm) |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Voltage - Rated | 5.5 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.531" Dia (13.50mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50Ohm @ 1kHz |
| Series | KW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Capacitance | 220 mF |
| Package | Bulk |