Casa / LED Drivers / LED09W120-020-C0450-LT
minImg
LED09W120-020-C0450-LT
Thomas Research Products
Prodotto No:
LED09W120-020-C0450-LT
Descrizione:
LED DRIVER CC AC/DC 12-20V 450MA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 132VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.35" L x 1.42" W x 0.90" H (85.0mm x 36.0mm x 23.0mm)
Product Status Active
Weight 0.282 lb (127.91 g)
Current - Output (Max) 450mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 108VAC
Series LED-LT (9W)
Power (Watts) 9 W
Type Constant Current
Efficiency 84%
Voltage - Output 12 ~ 20V