Casa / LED Drivers / LED25W-48-C0520-LE
minImg
LED25W-48-C0520-LE
Thomas Research Products
Prodotto No:
LED25W-48-C0520-LE
Descrizione:
LED DRIVER CC AC/DC 24-48V 520MA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.15" L x 3.07" W x 0.99" H (80.0mm x 78.0mm x 25.2mm)
Product Status Active
Weight 0.437 lb (198.00 g)
Current - Output (Max) 520mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series LED-25W TE/LE
Power (Watts) 25 W
Type Constant Current
Efficiency 85%
Voltage - Output 24 ~ 48V