Casa / LED Drivers / LED40W-048-C0830-D-HV
minImg
LED40W-048-C0830-D-HV
Thomas Research Products
Prodotto No:
LED40W-048-C0830-D-HV
Descrizione:
LED DRIVER CC AC/DC 16-48V 830MA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 528VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.0mm x 32.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.687 lb (311.62 g)
Current - Output (Max) 830mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 312VAC
Series LED-40W-HV
Power (Watts) 40 W
Type Constant Current
Efficiency 85%
Voltage - Output 16 ~ 48V