Casa / LED Drivers / LED40W-24-C1670-D-SP01
minImg
LED40W-24-C1670-D-SP01
Thomas Research Products
Prodotto No:
LED40W-24-C1670-D-SP01
Descrizione:
LED DRIV FIX OUT DIM CON CUR 40W
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 90°C
Termination Style Wire Leads
Voltage - Input (Max) 305VAC
Approval Agency CE, cURus, FCC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.74" L x 2.76" W x 1.26" H (95.0mm x 70.1mm x 32.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.67A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-40W
Power (Watts) 40 W
Type Constant Current
Efficiency 86%
Voltage - Output 8 ~ 24V