Casa / LED Drivers / LED40W120-040-C1000-LT
minImg
LED40W120-040-C1000-LT
Thomas Research Products
Prodotto No:
LED40W120-040-C1000-LT
Descrizione:
LED DRIVER CC AC/DC 25-40V 1A
In magazzino : 7
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) -
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.0mm x 32.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) -
Series LED-40W-LT
Power (Watts) 40 W
Type Constant Current
Efficiency 84%
Voltage - Output 25 ~ 40V