Casa / LED Drivers / LED40W230-054-C0700-LT
minImg
LED40W230-054-C0700-LT
Thomas Research Products
Prodotto No:
LED40W230-054-C0700-LT
Descrizione:
LED DRIVER CC AC/DC 34-54V 700MA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.0mm x 32.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 220VAC
Series LED-40W-LT
Power (Watts) 40 W
Type Constant Current
Efficiency 86%
Voltage - Output 34 ~ 54V