Casa / LED Drivers / LEG120W-171-C0700
minImg
LEG120W-171-C0700
Thomas Research Products
Prodotto No:
LEG120W-171-C0700
Descrizione:
LED POWER SUPPLY
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.30" L x 1.80" W x 1.32" H (210.8mm x 45.7mm x 33.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 1.627 lbs (738.0 g)
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 108VAC
Series LEG-120W
Power (Watts) 120 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 57 ~ 171V