N80C186-12
Advanced Micro Devices
Prodotto No:
N80C186-12
Descrizione:
IC MPU I186 12MHZ
Guida per l'utente
Display & Interface Controllers -
Core Processor 80C186
Speed 12MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Security Features -
USB -
Product Status Active
Series i186
Additional Interfaces -
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 16-Bit
RAM Controllers DRAM
Mfr Advanced Micro Devices
Voltage - I/O 5.0V