N80C188-16
Advanced Micro Devices
Prodotto No:
N80C188-16
Descrizione:
IC MPU I186 16MHZ
Core Processor 80C186
Speed 16MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
RAM Controllers DRAM
Mfr Advanced Micro Devices
Voltage - I/O 5.0V