N80C286-16
Advanced Micro Devices
Prodotto No:
N80C286-16
Pacchetto:
68-PLCC (24.21x24.21)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC MPU 16MHZ 68PLCC
Guida per l'utente
Display & Interface Controllers -
Core Processor 80C286
Speed 16MHz
Operating Temperature 0°C ~ 100°C (TC)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 68-PLCC (24.21x24.21)
Series -
Package / Case 68-LCC (J-Lead)
Additional Interfaces -
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 16-Bit
RAM Controllers -
Mfr Advanced Micro Devices
Voltage - I/O 5V