NP82N04MDG-S18-AY
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
NP82N04MDG-S18-AY
Pacchetto:
TO-220-3
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 40V 82A TO220-3
In magazzino : 700
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 128
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 175°C
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9000 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 150 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.2mOhm @ 41A, 10V
Supplier Device Package TO-220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 1.8W (Ta), 143W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Renesas Electronics America Inc
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 82A (Tc)
Vgs (Max) ±20V