NP82N04NDG-S18-AY
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
NP82N04NDG-S18-AY
Pacchetto:
TO-262-3
Descrizione:
MOSFET N-CH 40V 82A TO262-3
Guida per l'utente
Operating Temperature 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 150 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.2mOhm @ 41A, 10V
Supplier Device Package TO-262-3
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series -
Power Dissipation (Max) 1.8W (Ta), 143W (Tc)
Package / Case TO-262-3 Full Pack, I²Pak
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Renesas Electronics America Inc
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 82A (Tc)