RJK2508DPK-00#T0
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
RJK2508DPK-00#T0
Pacchetto:
TO-3P
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 250V 50A TO3P
Guida per l'utente
Operating Temperature -
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2600 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 60 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 64mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package TO-3P
Vgs(th) (Max) @ Id -
Drain to Source Voltage (Vdss) 250 V
Series -
Power Dissipation (Max) 150W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Renesas Electronics America Inc
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Ta)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V